xVybraná videa
x Naše řeky, tepny Anatolie (Malé Asie), jsou pod útokem vodních elektráren, které jsou překážkou přirozeného způsobu života ve venkovských oblastech Anatolie.

Řeky jsou odkloněny od jejich pramenů do obrovských rour, které pak proudí celou cestu až k moři. Ve jménu výroby elektrické energie z řek a jejich privatizace jsou řeky ukradené z jejich drahocenného přirozeného prostředí. Tyto projekty budou mít nevratný vliv na mnohá přírodní stanoviště Anatolie. Nicméně, k těmto projektům sílí odpor místního obyvatelstva.

Z vod čínské řeky Jang-ce vystupuje největší betonová stavba naší planety. Hráz přehrady Tři soutěsky je dlouhá více než dva kilometry a 180 metrů vysoká. V jejich útrobách se nachází třicet dva turbín, každá o výkonu 21 gigawatt. Důvodem pro její výstavbu byla snaha o regulaci nepředvídatelné řeky a dále pak stále roustoucí spotřeba elektrické energie jedné z nejdravějších ekonomik světa. Pod její vahou se prohnula i zemská kůra
xRubriky
Odkazy
Měsíční archiv
Výběr tématu
Anketa

Nefunguje
Nefunguje video na této straně?
Pošli link
Ahoj, podívej se na zajímavé video
Po stlačení tlačítka "Pošli" nezapomeň vyplnit správnou e-mailovou adresu a pak odeslat.

Odkaz videa
Credits

webdesign 2006 - 2014 by TrendSpotter. Spotter.TV is independent, nonprofitable, noncommercial site. Only for education purposes in the Czech and Slovak republic. Strictly embedded content is based on public domain, or Standard YouTube license, or Creative Commons license, or Copyright, or custom licenses based on public video sites for shared content. All other brand names, product names, or trademarks belong to their respective holders. Other links and information may not be relevant to embedded media. Randomly displayed banners are not managed by Spotter.