xVybraná videa
x Psychické choroby se stanou podle WHO (Světová zdravotnická organizace) nejčastější formou onemocnění lidstva v 21. století. Vědci celého světa se od nepaměti snaží porozumět procesům, které se odehrávají v šedé kůře mozkové a které ovlivňují lidské chování. U řady duševních chorob existují poměrné silné studie (např. u schizofrenie) mapující procesy probíhající v lidském mozku. U depresí a manických stavů zatím věda tápe, byť již dokáže některé momenty chemoterapeuticky tlumit. Přesto intenzita průběhu různých, leckdy se prolínajících duševních chorob, zůstává empiricky nepodchycena a u těžších klinických případů končí z 20 % sebevraždou.
Pořad ukazuje míru vědeckých znalostí deprese a jejích forem z hlediska neuropatologického a fyzioterapeutického a ukazuje největší svízel psychiatrie - správně stanovit diagnózu s přihlédnutím k individualitě pacienta. České znění.
xRubriky
Odkazy
Měsíční archiv
Výběr tématu
Anketa

Nefunguje
Nefunguje video na této straně?
Pošli link
Ahoj, podívej se na zajímavé video
Po stlačení tlačítka "Pošli" nezapomeň vyplnit správnou e-mailovou adresu a pak odeslat.

Odkaz videa
Credits

webdesign 2006 - 2014 by TrendSpotter. Spotter.TV is independent, nonprofitable, noncommercial site. Only for education purposes in the Czech and Slovak republic. Strictly embedded content is based on public domain, or Standard YouTube license, or Creative Commons license, or Copyright, or custom licenses based on public video sites for shared content. All other brand names, product names, or trademarks belong to their respective holders. Other links and information may not be relevant to embedded media. Randomly displayed banners are not managed by Spotter.