xVybraná videa
x S pomocí vědců, anesteziologů a Jennifer Aniston hledá profesor Marcus du Sautoy v tomto dokumentu B.B.C. odpověď na jednu z největších vědeckých záhad: jak víme, kdo jsme? Zatímco je snadné zakusit myšlenky sebe sama, je velice obtížné je vysvětlit. Aby Marcus zjistil, kde se tyto myšlenky berou, podrobil se řadě vědeckých experimentů.
Zjistil, v jakém věku se začínáme poznávat, a jestli nějací další živočichové s námi tuto vlastnost sdílejí. Pak svojí mysl podrobil velice intenzivnímu experimentu v anestezii. Poté, co přežil tuto zkoušku, prošel vědeckým pokusem s mimotělním zážitkem, aby se pokusil vymezit své pravé Já. Pak se v Hollywoodu dozvěděl, jak celebrity pomáhají vědcům pochopit mikroskopické aktivity našich mozků. Nakonec se podrobil experimentu čtení mysli, který mu pomohl vysvětlit a zároveň radikálně změnit názor na to, kým je.
Související odkaz
xRubriky
Odkazy
Měsíční archiv
Výběr tématu
Anketa

Nefunguje
Nefunguje video na této straně?
Pošli link
Ahoj, podívej se na zajímavé video
Po stlačení tlačítka "Pošli" nezapomeň vyplnit správnou e-mailovou adresu a pak odeslat.

Odkaz videa
Credits

webdesign 2006 - 2014 by TrendSpotter. Spotter.TV is independent, nonprofitable, noncommercial site. Only for education purposes in the Czech and Slovak republic. Strictly embedded content is based on public domain, or Standard YouTube license, or Creative Commons license, or Copyright, or custom licenses based on public video sites for shared content. All other brand names, product names, or trademarks belong to their respective holders. Other links and information may not be relevant to embedded media. Randomly displayed banners are not managed by Spotter.