Jak přežít pokrok
Pořad o velkoleposti a zároveň dvojsečnosti pokroku lidstva odhaluje velké riziko provozování softwaru 21. století v podobě našeho know-how na prastarém hardwaru, kterým je náš mozek primáta, jenž nebyl 50 000 let upgradován.
Prostřednictvím rozmanitých obrazů a působivého soundracku se vydáme na cestu, během níž se zamyslíme nad naším přechodem od jeskynních lidí k výzkumníkům vesmíru. Ronald WrightKanadský autor, který napsal knihy o cestování, historii a beletrii. Jeho literatura faktu zahrnuje bestseller Ukradené kontinenty, vítěze ceny Gordona Montadora a vybraný jako kniha roku The Independent a Sunday Times. Jeho první román Vědecká romantika získal v roce 1997 Cenu Davida Highama za beletrii a byl zvolen knihou roku Globe and Mail, Sunday Times a New York Times., jehož bestseller A Short History of Progressliteratura faktu a přednáškový cyklus Ronalda Wrighta o společenském kolapsu. Přednášky byly předneseny jako série pěti projevů, z nichž každý se konal v různých městech po celé Kanadě v rámci přednášek Massey z roku 2004, které byly vysílány v programu CBC Radio Ideas. (Krátká historie vývoje) se stal předlohou tohoto filmu, odhaluje, jak civilizace opakovaně decimovala „vývojové pasti“ lákavé technologie sloužící bezprostředním potřebám, avšak jen zřídkakdy těm budoucím.
Dokument nám překládá jasné důkazy v podobě prolínajících se příběhů z čínského jezdeckého klubu, člověka z Wall StreetKdyž se o společnosti řekne, že je "z Wall Streetu", nemusí to nutně znamenat, že tam sídlí. Spíše to znamená, že provozuje finanční služby. Přitom může mít sídlo kdekoliv na světě. V dnešní době je velké množství zaměstnanců na Wall Street odborníků na zákon nebo finance, pracující pro střední nebo velké firmy. Mnoho podniků v okolí tvoří místní firmy, které uspokojují jejich potřeby., který odkrývá ničím neomezovanou a chamtivou finanční elitu bezohlednou vůči životnímu prostředí, a ekopolicistů bránících spálenou Amazonii. V minulosti jsme mohli spotřebovat místní zdroje a přesunout se jinam. Pokud se však dnešní globální civilizace zhroutí následkem přehnané konzumace, je po všem. Žádnou záložní planetu k dispozici nemáme.