See the world …

Jmenuji se Iohan, je mi 30 a narodil jsem se a vyrůstal v Bulharsku. Když mi bylo 15, přestěhoval jsem se do kanadského Ontaria, kde jsem strávil dalších 10 let. Jedenáctého roku jsem dostal šanci vidět Skalnaté hory a tím se vše změnilo.

Do května 2019 jsem jezdil po dobu 5 let od Severního ledového oceánu v Kanadě po Patagonii v Chile a ještě několik měsíců až do konce v Ushuaia v Argentině a poté do Evropy. Vždy se těším na setkání s úžasnými novými lidmi, na návštěvu divokých a krásných míst a na nalezení nových výzev a navazování přátelství se psy. Je to velký svět a já ho chci vidět. Snažím se také zachytit část dobrodružství prostřednictvím video série, která je k dispozici zdarma online!

La Ruta De Los Seis Miles

29. díl seriálu SEE THE WORLD, bikepacking z Aljašky do Argentiny a po celém světě

Konečně po téměř 5 letech – v ARGENTINĚ! Tento začíná v San Pedro de Atacama v Chile a končí poblíž bezcestného průchodu 5600 metrů uprostřed ničeho. Začíná na staré, ale stále příležitostně používané železniční trati a pohybuje se na vzdálenou a suchou argentinskou vysokou poušť – Puna. Je to neustálá bitva s větrem a snaží se zajistit, že mám dost vody, zatímco nejméně z mých starostí jsou písčité a drsné silnice. I když je ztlumení zvuku a přidávání hudby tyto krajiny tak úžasné, tak bych si místo na hodiny najednou při chůzi na kole s větrem a divit, kde den šel! Krátké zastavení a opětovné zapnutí!

ODKAZY
na kole, o výbavě, deník atd. na adrese http://www.bikewanderer.com/
více o video projektu a VŠECH dílech seriálu na: http://www.bikewanderer.com/video/
kompletní trasa pro toto video je z Bikepacking.com (udělal jsem několik objížďek): https://bikepacking.com/routes/ruta-seis-miles-norte/