Dmytro Jaroš

ukrajinský politik a poradce náčelníka generálního štábu. Do listopadu 2015 byl Jaroš předsedou nacionalistického politického sdružení Pravý sektor, který hrál důležitou roli při ukrajinské revoluci v roce 2014. V parlamentních volbách 26. října 2014 byl zvolen v jednomandátovém obvodě v Dněpropetrovské oblasti se ziskem 29,76 % hlasu. Aktivně se účastnil bojů proti proruským separatistům na východní Ukrajině a byl v lednu 2015 raněn granátem během druhé bitvy o Doněcké letiště.

Henry Kissinger

americký diplomat, historik, mediální komentátor, politik a politolog německého a židovského původu. Působil jako poradce pro národní bezpečnost a později jako ministr zahraničních věcí v administrativě prezidentů Richarda Nixona a Geralda Forda.

James Steinberg

Amerického akademického a politického poradce a bývalého náměstka ministra zahraničí. V současné době je profesorem společenských věd, mezinárodních věcí a práva na Maxwellově škole občanství a veřejných záležitostí na univerzitě v Syracuse.

James Warburg

Německý americký bankéř. Byl znám jako finanční poradce Franklina D. Roosevelta. Jeho otec byl bankéř Paul Warburg, člen rodiny Warburgů a „otce“ Federálního rezervního systému. Po druhé světové válce pomohl Warburg organizaci Společnosti pro předcházení světové války III na podporu plánu Morgenthau.

John Hoskyns

nejvíce známý jako poradce pro politiku Margaret Thatcherové, zatímco vedoucí oddělení pro předsedu vlády z května 1979 a dubna 1982. Předtím působil jako politický poradce pro ni a Stínovou kabinetu v letech 1975-79, během které vyhotovil důležitou zprávu „Stepping Stones“ z listopadu 1977.

McGeorge Bundy

Americký expert na zahraniční a obrannou politiku, který sloužil jako poradce pro národní bezpečnost Spojených států amerických prezidentů John F. Kennedy a Lyndona B. Johnsona v letech 1961 až 1966. V letech 1966 až 1979 byl prezidentem Nadace Ford. Přes svou kariéru jako zahraniční- politika intelektuála, pedagoga a filantropa, je nejlépe pamatován jako jeden z hlavních architektů eskalace Spojených států vietnamské války během Kennedyho a Johnsonova administrativy.

Richard Perle

Americký politický poradce, konzultant a lobbista

Richard V. Allen

Poradce pro národní bezpečnost prezidenta Ronalda Reagana od roku 1981 do roku 1982, který byl od roku 1977 hlavním poradcem pro zahraniční politiku Reagana. Od roku 1983 členem organizace Hoover. Bývalý člen poradního Výboru pro obrannou politiku.

Robert Gibbs

výkonný viceprezident a globální ředitel pro PR komunikaci společnosti McDonald’s, Inc. Předtím byl americkým politickým poradcem a komentátorem, který sloužil jako tiskový sekretář Bílého domu během prvního funkčního období Obamovy administrativy. spolupracoval s Obamou od roku 2004 a předtím sloužil jako komunikační ředitel pro tehdejšího senátora Obamy a jeho kampaň v průběhu prezidentských voleb v roce 2008. Později působil jako hlavní poradce kampaně pro kampaň Obamy během prezidentských voleb v roce 2012.

Robert Kagan

americký historik a odborník na mezinárodní vztahy. Narodil se v Řecku, v litevskožidovské rodině. Proslul jako zakladatel a ředitel neokonzervativního institutu („think tanku„) Projekt pro nové americké století, který měl velký vliv na americkou politiku zejména v éře George W. Bushe. V současnosti pracuje v Brookings Institution. Kagan byl poradcem republikánského prezidentského kandidáta Johna McCaina. Zařazení k neokonzervatismu odmítá.

Robert McFarlane

důstojník námořní pěchoty, v letech 1983 až 1985 působil jako poradce pro národní bezpečnost prezidenta Spojených států Ronalda Reagana. Po kariéře v Marines se stal součástí Reaganovy administrativy a byl předním architektem strategické obranné iniciativy (SDI) pro obranu Spojených států před raketovým útokem.  Následně byl zapojen a obviněn z obvinění z činů souvisejících s aférkou Iran-Contra, ale od prezidenta George H. W. Bushe.

Victoria Nuland

bývalý náměstek ministra zahraničních věcí pro evropské a euroasijské záležitosti na ministerstvu zahraničí Spojených států. Byla držitelem hodnosti kariérového velvyslance, nejvyšší diplomatické pozice ve Spojených státech. V současnosti je hlavním poradcem skupiny Albright Stonebridge. Od 9. ledna 2018 je generálním ředitelem Centra pro novou americkou bezpečnost.

William McDonough

Americký designér, poradce, autor a názorový vůdce. McDonough je zakládajícím ředitelem společnosti William McDonough + Partners, spoluzakladatele McDonough Braungart Design Chemistry (MBDC) s německým chemikem Michaelem Braungartem a spoluautorem Cradle to Cradle: Remaking the Way Make the Things a The Upcycle: Beyond Sustainability – Navrhování pro nadbytek, také s Braungartem. Kariéra McDonougha je zaměřena na vytváření udržitelného životního stylu. Připouští, že můžeme navrhnout materiály, systémy, firmy, výrobky, budovy a komunity, které se časem neustále zlepšují.