ukrajinský politik a poradce náčelníka generálního štábu. Do listopadu 2015 byl Jaroš předsedou nacionalistického politického sdružení Pravý sektor, který hrál důležitou roli při ukrajinské revoluci v roce 2014. V parlamentních volbách 26. října 2014 byl zvolen v jednomandátovém obvodě v Dněpropetrovské oblasti se ziskem 29,76 % hlasu. Aktivně se účastnil bojů proti proruským separatistům na východní Ukrajině a byl v lednu 2015 raněn granátem během druhé bitvy o Doněcké letiště.
Archiv
Edward Mandell House
diplomat, politik a prezidentský poradce ze Spojených států amerických. Vystudoval Cornellovu univerzitu a angažoval se v Demokratické straně. Byl jedním z organizátorů prezidenta Woodrowa Wilsona a později Franklina Delano Roosevelta. Podílel se na vypracování Wilsonova projektu Organizace spojených národů.
Henry Kissinger
americký diplomat, historik, mediální komentátor, politik a politolog německého a židovského původu. Působil jako poradce pro národní bezpečnost a později jako ministr zahraničních věcí v administrativě prezidentů Richarda Nixona a Geralda Forda.
James Steinberg
Amerického akademického a politického poradce a bývalého náměstka ministra zahraničí. V současné době je profesorem společenských věd, mezinárodních věcí a práva na Maxwellově škole občanství a veřejných záležitostí na univerzitě v Syracuse.
James Warburg
Německý americký bankéř. Byl znám jako finanční poradce Franklina D. Rooseveltaamerický politik a 32. prezident USA v letech 1933–1945. Zastával svůj úřad nejdéle ze všech amerických prezidentů a byl jediným, který byl zvolen do svého úřadu více než dvakrát (zvolen byl čtyřikrát). Jeho vzdálený bratranec byl prezident Theodore Roosevelt. More. Jeho otec byl bankéř Paul WarburgAmerický bankéř narozený v Německu a raný advokát amerického Federálního rezervního systému. More, člen rodiny Warburgů a „otce“ Federálního rezervního systémucentrální bankovní systém Spojených států amerických. FED je neziskovu společností, která není nikým formálně vlastněna (spíše se jedná o nezávislou státní instituci). Akcie nejsou jako akcie soukromých společností, akcie FED vlastní 12 neziskových Regionálních federálních rezervních bank, které založila vláda USA. Stát má k FED přímý přístup skrze volbu vedení společnosti jednou za 14 let, tím je zachována politická nezávislost More. Po druhé světové válce pomohl Warburg organizaci Společnosti pro předcházení světové války III na podporu plánu Morgenthau.
John Hoskyns
nejvíce známý jako poradce pro politiku Margaret Thatcherovébritská politička, předsedkyně britské vlády a vůdkyně Konzervativní strany. Byla první ženou ve funkci britského premiéra a setrvala v ní déle než všichni její předchůdci ve 20. století. More, zatímco vedoucí oddělení pro předsedu vlády z května 1979 a dubna 1982. Předtím působil jako politický poradce pro ni a Stínovou kabinetu v letech 1975-79, během které vyhotovil důležitou zprávu „Stepping Stones“ z listopadu 1977.
McGeorge Bundy
Americký expert na zahraniční a obrannou politiku, který sloužil jako poradce pro národní bezpečnost Spojených států amerických prezidentů John F. Kennedy35. prezident USA (1961–1963). Jde o jediného prezidenta v historii USA, který se hlásil ke katolické církvi. Dosud je i nejmladším zvoleným prezidentem (nejmladším prezidentem je Theodore Roosevelt, který nastoupil do úřadu ve 42 letech po atentátuna svého předchůdce). More a Lyndona B. Johnsona v letech 1961 až 1966. V letech 1966 až 1979 byl prezidentem Nadace Ford. Přes svou kariéru jako zahraniční- politika intelektuála, pedagoga a filantropa, je nejlépe pamatován jako jeden z hlavních architektů eskalace Spojených států vietnamské války během Kennedyho a Johnsonova administrativy.
Michel Chossudovský
kanadský ekonom, poradce, novinář a spisovatel literatury faktu. Je emeritním profesorem ekonomie na univerzitě v městě Ottawa. Od roku 2001, je prezident a ředitel Centra pro výzkum globalizace, které publikuje konspirační teorie a falešné .zprávy Chossudovsky sám je propagátorem konspiračních teorií o 11. září.
Richard Perle
Americký politický poradce, konzultant a lobbista
Richard Pipes
americký historik, specializující se na ruské dějiny a poradce prezidenta USA Ronalda Reagana.
Richard V. Allen
Poradce pro národní bezpečnost prezidenta Ronalda Reagana40. prezident Spojených států amerických (1981–1989) a 33. guvernér Kalifornie (1967–1975). Než vstoupil do politiky, pracoval jako herec More od roku 1981 do roku 1982, který byl od roku 1977 hlavním poradcem pro zahraniční politiku Reagana. Od roku 1983 členem organizace Hoover. Bývalý člen poradního Výboru pro obrannou politiku.
Robert Gibbs
výkonný viceprezident a globální ředitel pro PR komunikaci společnosti McDonald’s, Inc. Předtím byl americkým politickým poradcem a komentátorem, který sloužil jako tiskový sekretář Bílého domu během prvního funkčního období Obamovy administrativy. spolupracoval s Obamouamerický politik, v letech 2009–2017 prezident Spojených států amerických a zároveň první Afroameričan v tomto úřadu. Roku 1992 vstoupil do Demokratické strany, za kterou zasedal v senátech státu Illinois a později v americkém Kongresu. V roce 2009 se stal nositelem Nobelovy ceny míru a časopis Time jej v letech 2008 a 2012 vyhlásil Osobností roku. V listopadu 2012 podruhé vyhrál prezidentské volby a obhájil tím svůj úřad na další čtyři roky. More od roku 2004 a předtím sloužil jako komunikační ředitel pro tehdejšího senátora Obamy a jeho kampaň v průběhu prezidentských voleb v roce 2008. Později působil jako hlavní poradce kampaně pro kampaň Obamy během prezidentských voleb v roce 2012.
Robert Kagan
americký historik a odborník na mezinárodní vztahy. Narodil se v Řecku, v litevsko–židovské rodině. Proslul jako zakladatel a ředitel neokonzervativního institutu („think tanku„) Projekt pro nové americké století, který měl velký vliv na americkou politiku zejména v éře George W. Bushe. V současnosti pracuje v Brookings Institution. Kagan byl poradcem republikánského prezidentského kandidáta Johna McCaina. Zařazení k neokonzervatismu odmítá.
Robert McFarlane
důstojník námořní pěchoty, v letech 1983 až 1985 působil jako poradce pro národní bezpečnost prezidenta Spojených států Ronalda Reagana40. prezident Spojených států amerických (1981–1989) a 33. guvernér Kalifornie (1967–1975). Než vstoupil do politiky, pracoval jako herec More. Po kariéře v Marines se stal součástí Reaganovy administrativy a byl předním architektem strategické obranné iniciativy (SDI) pro obranu Spojených států před raketovým útokem. Následně byl zapojen a obviněn z obvinění z činů souvisejících s aférkou Iran-Contra, ale od prezidenta George H. W. Bushe.
Samuel Huntington
americký politický teoretik, bývalý poradce amerického prezidenta Cartera[1] a také autor publikací Střet civilizací (1996), či Kam kráčíš, Ameriko? (2005).
Victoria Nuland
bývalý náměstek ministra zahraničních věcí pro evropské a euroasijské záležitosti na ministerstvu zahraničí Spojených států. Byla držitelem hodnosti kariérového velvyslance, nejvyšší diplomatické pozice ve Spojených státech. V současnosti je hlavním poradcem skupiny Albright Stonebridge. Od 9. ledna 2018 je generálním ředitelem Centra pro novou americkou bezpečnost.
William McDonough
Americký designér, poradce, autor a názorový vůdce. McDonough je zakládajícím ředitelem společnosti William McDonoughAmerický designér, poradce, autor a názorový vůdce. McDonough je zakládajícím ředitelem společnosti William McDonough + Partners, spoluzakladatele McDonough Braungart Design Chemistry (MBDC) s německým chemikem Michaelem Braungartem a spoluautorem Cradle to Cradle: Remaking the Way Make the Things a The Upcycle: Beyond Sustainability - Navrhování pro nadbytek, také s Braungartem. Kariéra McDonougha je zaměřena na vytváření udržitelného životního stylu. Připouští, že můžeme navrhnout materiály, systémy, firmy, výrobky, budovy a komunity, které se časem neustále zlepšují. More + Partners, spoluzakladatele McDonough Braungart Design Chemistry (MBDC) s německým chemikem Michaelem Braungartem a spoluautorem Cradle to Cradle: Remaking the Way Make the Things a The Upcycle: Beyond Sustainability – Navrhování pro nadbytek, také s Braungartem. Kariéra McDonougha je zaměřena na vytváření udržitelného životního stylu. Připouští, že můžeme navrhnout materiály, systémy, firmy, výrobky, budovy a komunity, které se časem neustále zlepšují.