Cofer Black

bývalý úředník CIA, který byl jmenován velvyslanec na velkém a koordinátor pro boj proti terorismu prezidentem Georgem W. Bushem, a vedl Úřad pro boj proti terorismu na americkém ministerstvu zahraničí až do jeho rezignace v roce 2004. Předtím Černá sloužila na ředitelství pro operace Centrální zpravodajská agentura (CIA) a ředitel CITského protiteroristického centra (CTC).

Elliot Abrams

Americký diplomat, právník a politolog, který sloužil v pozicích zahraniční politiky prezidentům Ronaldovi Reaganovi a Georgemu W. Bushovi.  Byl odsouzen k zadržení informací od Kongresu o záležitosti Írán-Contra, když sloužil pod Reaganem, ale byl propuštěn prezidentem Georgem H. W. Bushem

Geoffrey Pyatt

Velvyslanec Spojených států v Řecku od 14. července 2016. Působil v Asii, Evropě a Latinské Americe.

George Ball

Americký diplomat a bankéř. V letech 1961 až 1966 působil ve správě ministerstva zahraničí a je připomínán jako jediný hlavní odpůrce proti eskalaci vietnamské války.

Henry Kissinger

americký diplomat, historik, mediální komentátor, politik a politolog německého a židovského původu. Působil jako poradce pro národní bezpečnost a později jako ministr zahraničních věcí v administrativě prezidentů Richarda Nixona a Geralda Forda.

Madeleine Albright

Československo-americká politička a diplomatka. První žena, která se stala Secretary of State Spojených států. Pracovala od roku 1997 do roku 2001 pod prezidentem Billem Clintonem.

Nguyễn Cơ Thạch

Vietnamský revolucionář, diplomat a politik. Byl ministrem zahraničí Vietnamu od února 1980 do července 1991

Paul Bremer

Americký diplomat. Je známý jako předseda Koalice prozatímní autority (CPA), po invazi do Iráku v roce 2003 Spojenými státy, od května 2003 do června 2004.

Peter Jay

Anglický ekonom, publicista a diplomat.

Richard N. Haass

Americký diplomat. Od července 2003 byl předsedou Rady pro zahraniční vztahy. Předtím byl ředitelem plánování politik pro ministerstvo zahraničí USA a blízkým poradcem ministra zahraničí Colina Powella. Senát schválil Haassa jako kandidáta na pozici velvyslance a byl koordinátorem USA pro budoucnost Afghánistánu. Následoval George J. Mitchell jako zvláštního vyslance Spojených států pro Severní Irsko, který pomohl mírovému procesu v Severním Irsku, za nějž získal Cenu za vynikající služby ministerstva zahraničí.

Samantha Power

Irsko-americká akademička, autorka, politická kritička a diplomatka, velvyslankyně Spojených národů v letech 2013 až 2017. Informovala novináře o jugoslávských válkách. Od roku 1998 do 2002 pracovala jako zakládající výkonná ředitelka Carr Center for Human Rights Policy na Harvardově Kennedy School. Byla starším poradcem senátorky Baracke Obamy do března 2008, kdy odstoupila z prezidentské kampaně poté, co se ospravedlnila, že se odvolává na tehdejší senátorku Hillary Clintonovou jako „monstrum“.

Susan Rice

Americký státní úředník, který sloužil jako 24. poradce pro národní bezpečnost Spojených států od roku 2013 do roku 2017. Byla býval americkým diplomatem, kolegou z Brookings Institution a americkým velvyslancem Spojených národů. Posloužila jako zaměstnanec Rady pro národní bezpečnost a jako náměstka ministra pro africké záležitosti během druhého funkčního období prezidenta Billa Clintona.

Victoria Nuland

bývalý náměstek ministra zahraničních věcí pro evropské a euroasijské záležitosti na ministerstvu zahraničí Spojených států. Byla držitelem hodnosti kariérového velvyslance, nejvyšší diplomatické pozice ve Spojených státech. V současnosti je hlavním poradcem skupiny Albright Stonebridge. Od 9. ledna 2018 je generálním ředitelem Centra pro novou americkou bezpečnost.

Yurii Scherbak

Ukrajinský spisovatel, scenárista, publicista, epidemiolog, politik, diplomat a ekologický aktivista. Doktor lékařství (1983), Laureát literární ceny Y. Yanovského (1984) a O. Dovzhenko State Award (1984).