Abel G. Aganbegyan

Sovětský a ruský ekonom arménského původu, člen ruské akademie věd a čestný doktor obchodní správy Kingstonské univerzity, zakladatel a první redaktor časopisu EKO.

Abraham Piatt Andrew

ekonom, pomocný sekretář ministerstva financí, zakladatel a ředitel americké ambulantní polní služby během první světové války a americký zástupce z Massachusetts.

Alain Enthoven

Americký ekonom. Od 1961 do 1965 byl zástupcem náměstka ministra obrany a od 1965 do 1969 byl náměstkem ministra obrany pro analýzu systémů. V současné době je Marriner S. Eccles profesorem veřejného a soukromého managementu, Emeritus, na Stanfordské Graduate School of Business.

Alan Budd

přední britský ekonom, který byl zakládajícím členem Výboru pro měnovou politiku (MPC) Bank of England v roce 1997.

Alan Walters

Britský ekonom, který byl nejlépe známý jako hlavní hospodářský poradce předsedy vlády Margaret Thatcherová od roku 1981 do roku 1983 a po svém návratu ze Spojených států znovu pět měsíců v roce 1989.

Andrew Shonfield

Britský ekonom, nejvíce známý knihou  Moderní Kapitalismus (1966), která zdokumentovala nárůst dlouhodobého plánování v poválečné Evropě. Pracoval také jako novinář. Byl zahraničním redaktorem The Financial Times od roku 1950 do roku 1958, poté pracoval jako ekonomický redaktor Observeru.

Austan Goolsbee

Americký ekonom, který je v současné době profesorem ekonomie Robert P. Gwinn na Booth School of Business v Chicagu. Dříve působil jako předseda Rady ekonomických poradců a byl nejmladším členem kabinetu prezidenta Baracka Obamy

Baptiste Say

francouzský ekonomnovinář a podnikatel.  představitel klasické politické ekonomie, navázal na dílo Adama Smitha. Oproti němu však tvrdil, že bohatství společnosti je tvořeno nejen pomocí práce, ale také pomocí půdy a kapitálu. Výrobní náklady spojil s cenami výrobních faktorů (mzda, zisk podnikatele, úrok, renta). Roku 1803 vyšlo jeho významné dílo Pojednání o politické ekonomii. V ekonomické teorii je nesmazatelně zapsán jako autor tzv. Sayova zákona trhů

Brian Reading

Veteran britský ekonom s kariérou trvající více než pět desetiletí. Původně byl akademickým pracovníkem z Oxfordu, postupně byl poradcem Bank of England, dočasným úředníkem, ekonomickým poradcem předsedy vlády Edwardem Heatem (1970-72) a ekonomickým redaktorem The Economist. Od roku 1989-91 navštěvoval profesor na Strathclyde University.

Charles Goodhart

Britský ekonom. Byl členem Výboru pro měnovou politiku Bank of England od června 1997 do května 2000 a profesorem na London School of Economics (1985-2002, Emeritní profesor od roku 2002). Je autorem  Goodhartova zákona, který je pojmenován po něm. Je synem Arthura Lehmana Goodharta, a bratr Williama Goodharta.

Colin Carter

Profesor ekonomiky zemědělství a zdrojů na Kalifornské univerzitě v Davisu. Jeho výzkumné / výukové zájmy zahrnují mezinárodní obchod, futures trhy a komoditní trhy.

Donald MacDougall

Skotský ekonom a státní úředník, který v šedesátých letech měl obrovský vliv na veřejnou politiku Spojeného království. V čele vládní ekonomické služby a od roku 1969 do roku 1973 působil jako hlavní ekonomický poradce kancelářských kanceláří Roy Jenkins, Iain MacLeod a Anthony Barber. V roce 2000 předpovídal, že měna euro nebude fungovat a že Pakt stability a růstu nebude prosazen.

Ernest Seyd

Německý britský autor, bankéř a ekonom, obzvláště známý svými znalostmi v oblasti mincí a deviz a pro své obhajobu bimetalismu.

Janet Yellenová

ekonomka ze Spojených států amerických. Od 1. února 2014 je předsedkyní (Chair) Rady guvernérů Federálního rezervního systému (Board of Governors of the Federal Reserve System, zkráceně často „Fed“). Její funkční období skončilo 31. ledna 2018, mohla by však zůstat členkou Rady guvernérů Fed, pokud by se k tomu rozhodla

Jeremy Rifkin

americký ekonom, prognostik a environmentalista, politolog, publicista a filozof

John Maynard Keynes

anglický ekonom, profesor na univerzitě v Cambridge a guvernér anglické centrální banky (Bank of England). Byl zakladatelem keynesiánství, což je do jisté míry protipól klasické a neoklasické ekonomie. Oproti těmto teoriím dospěl mj. k pozitivnějšímu názoru na státní zásahy do hospodářství. Důsledky jeho úvah vyústily v aplikace pro řešení Velké hospodářské krize z 30. let, zejména v USA a Spojeném království, jejichž úspěch je stoupenci jeho koncepce považován za důkaz překonání principů klasické ekonomie. Je označován za jednoho z nejvýznamnějších ekonomů 20. století. Jeho tolerance k zadlužování státu (veřejné službě lidu) našla mnohé oponenty.

Joseph Stiglitz

americký ekonom, profesor Kolumbijské univerzity. Je nositelem Medaile Johna Batese Clarka (1979) a Nobelovy ceny za ekonomii (2001). Zastával funkci viceprezidenta a hlavního ekonoma Světové banky. Zabývá se zejména problematikou ekonomického rozvoje a globalizačních procesů ve světové ekonomice. V širším povědomí je znám jako kritik činnosti mezinárodních institucí (zejména Světové bankyMezinárodního měnového fondu) a neoliberálních ekonomů (dle jeho slov „tržních fundamentalistů“). Ekonomům a politikům v České republice a ostatních (post)tranzitivních ekonomikách je znám jako kritik „šokové terapie“ transformace ekonomiky a metody kupónové privatizaceV roce 2000 zakládá při Kolumbijské univerzitě Iniciativu pro politický dialog (IPD – Initiative for Policy Dialogue), think tank zaměřený na otázky mezinárodního rozvoje. V České republice působí na institutu CERGE-EI.

Larry Summers

Americký ekonom, bývalý viceprezident pro ekonomiku rozvoje a hlavního ekonoma Světové banky (1991-93), vedoucí úředník ministerstva financí USA v celé vládě prezidenta Clintona (nakonec tajemník ministerstva financí, 1999-2001) a bývalý ředitel Národní ekonomické rady prezidenta Obamy (2009-2010).

Michael Posner

ekonomický lektor který se stal vládním poradcem, později pracoval na ochraně výzkumu sociálních věd ve Spojeném království.

Moses Abramowitz

americký ekonom a profesor 20. století. Během své kariéry přispěl mnoha studiemi k analýze makroekonomických výkyvů a ekonomického růstu v průběhu času.

Paul Craig Roberts

Americký ekonom, novinář, blogger, konspirační teoretik a bývalý státní úředník. Je nejlépe známý jako novinář se specializací na ekonomické záležitosti z protizákonné, liberální konzervativní perspektivy

Peter Jay

Anglický ekonom, publicista a diplomat.

Reginald Maudling

Britský politik, který měl několik míst v kabinetu, včetně kancléře státní pokladny. Od roku 1955 až do konce šedesátých let byl mluvil jako potenciální vůdce konzervativců a byl dvakrát vážně zvážen na post; on byl hlavním rivalem Edwarda Heatha v roce 1965. Vedl také ředitelství v několika britských finančních firmách.

Reza Moghadam

Britsko-iránský ekonom, který byl od října 2014 místopředsedou pro globální kapitálové trhy v Morgan Stanley. Do července 2014 byl předsedou Mezinárodního měnového fondu pro styk s evropskými tvůrci politiky a institucemi během krize v eurozóně.

William Gorham

Americký ekonom a zakládající prezident Urban Institute, Washington, DC, založený na sociální a hospodářské politice. Výzkumný pracovník společnosti RAND Corporation od 1953 do 1962