Bovine somatotropin

peptidový hormon produkovaný hypofýzou skotu. Je účinný při regulaci metabolických procesů. Poté, co biotechnologická společnost Genentech objevila a patentovala gen pro BST v 70. letech, začal se používat pro zvýšení produkce.

Piňata

uzavřená nádoba buď keramická nebo papírová, obalená staniolem, také pestrobarevným papírem a různými třásněmi a rohy, jež dávají nádobě tvar připomínající hvězdici, resp. ježka. (Ovšem existují i jiné tvary, např. různá zvířata.) Visí na dlouhém provazu, za který se popotahuje tak, aby se neustále pohybovala. Na různých oslavách pak děti se zavázanýma očima do piñat tlučou dlouhými tyčemi, aby jim z nich po rozbití vypadly různé sladkosti nebo hračky.

SlingShot

Stroj SlingShot je schopen vyrábět zhruba 1000 litrů čisté, destilované vody denně, a to pouze za použití vysoušeče vlasů. Je o velikost malé chladničky . Jakmile je instalován ve vzdálené vesnici, může dodávat každodenní potřeby vody až pro 100 osob a poskytuje pitnou i užitkovou vodu. S tímto zdrojem čisté vody se okamžitě zlepší zdravotní stav.

Valdecoxib

nesteroidní protizánětlivé léky (NSAID), používané při léčbě osteoartrózy, revmatoidní artritidy a bolestivé menstruace a menstruačních příznaků. Je to selektivní inhibitor cyklooxygenázy-2.