Abdullah Azzam

známý jako Otec globálního džihádu, byl palestinský sunnitský islámský učenec a teolog a zakládající člen al-Káidy.

Abu Zubaydah

Saúdskoarabanský občan, kterého v současné době drží USA v detenčním táboře Guantanamo Bay na Kubě. Je držen pod autoritou Povolení k používání vojenských sil proti teroristům

Antar Zouabri

vůdce ozbrojené islámské skupiny (GIA), ozbrojené islamistické teroristické skupiny.

Charles Manson

americký zločinec a hudebník, spoluzakladatel komunity známé jako „Manson Family“.

Islámský stát

radikální islámská teroristická organizace původem z Iráku. Na dobytém území na částech území států Iráku a Sýrie vyhlásila samozvaný Islámský stát. Ten nebyl mezinárodně uznán žádným jiným státem. Jeho stoupenci vyhlásili toto území za chalífát, který si nárokuje náboženskou autoritu nad všemi muslimy na světě

Jamal Al-Fadl

Soudánský militant a bývalý spolupracovník Usámy bin Ládina na počátku 90. let. Al-Fadl byl rekrutován za afghánskou válku prostřednictvím mešity Farouq v Brooklynu.

Khalid Sheik Mohammed

Islámský militant držený Spojenými státy v záchytném táboře v zálivu Guantanamo v rámci obvinění z terorismu. Byl jmenován „hlavním architektem útoků z 11. září“ ve Zprávě Komise z 11. září.

Luis Posada Carriles

Kubánský exilový militant a bývalý agent Centrální zpravodajské služby (CIA). Je považován za teroristu,  mimo jiné; je široce zvažován jako zodpovědný za bombový útok na Cubana let 455, který zabil 73 lidí.  Byl dlouholetým členem Koordinace sjednocených revolučních organizací, který FBI popsal jako „zastřešující organizaci teroristů proti Castru“

Muhammad abd-al-Salam Faraj

Egyptský radikální islamista a teoretik. Vedl káhirskou skupinu islámské skupiny al-Džihád (také Tanzim al-Džihád) a významně přispěl k pozvednutí role džihádu v radikálním islámu se svou brožurou Zanedbané povinnosti (také zanedbané povinnosti). Byl popraven v roce 1982 za svou roli v koordinaci atentátu na egyptského prezidenta Anwara Sadata v předchozím roce.

Richard Lawrence

Americký malíř domu, který byl prvním známým člověkem, který se pokoušel zavraždit úřadujícího prezidenta Spojených států. Lawrence se pokusil střílet na prezidenta Andrea Jacksona mimo Capitol Spojených států 30. ledna 1835. Pokus se nezdařil a Jackson údajně přemohl Lawrence s holí předtím, než dav zneškodnil útočníka. Lawrence strávil zbytek svého života v blázinci.

Ricky Ray Rector

byl popraven za vraždu roku 1981 policisty Roberta Martina v Conway, Arkansas, USA. Po zabití muže v restauraci se nejprve dohodl, že se vrátí k úřadům, ale místo toho vystřelil na policejního důstojníka, který vyjednal svou kapitulaci. Pak se střelil do hlavy při pokusu o sebevraždu. Tento pokus účinně vedl k lobotomii.

Sirhan Bishara Sirhan

Američan palestinského původu, pravomocně odsouzený ze spáchání atentátu na Roberta Kennedyho, ke kterému došlo 5. června 1968. Robert Kennedy byl vážně raněn třemi střelami z revolveru ráže .22, jimž zanedlouho po převozu do nemocnice podlehl.