Edward Snowden

bývalý systémový administrátor pracující pro americkou Národní bezpečnostní agenturu (NSA) a zaměstnanec CIA, který do tisku vynesl informace o masivním a do té chvíle před veřejností utajovaném celosvětovém sledování telefonů a elektronické komunikace ze strany bezpečnostních služeb USA.

Mark Klein

bývalý technik a informátor AT&T, který odhalil podrobnosti o spolupráci společnosti s Agenturou pro národní bezpečnost Spojených států při instalaci síťového hardwaru na pozemku známém jako Místnost 641A pro sledování, zachycení a zpracování amerických telekomunikací. Následné mediální pokrytí se stalo hlavním tématem v květnu 2006.

William Binney

bývalý vysoce postavený zpravodajský úředník s Agenturou pro národní bezpečnost Spojených států (NSA)  se obrátil na whistleblowera, který odstoupil 31. října 2001, po více než 30 letech s agenturou. Byl velkým kritikem svých bývalých zaměstnavatelů během vlády George W. Bushe a později kritizoval politiku shromažďování údajů NSA během vlády Barack Obama. V roce 2016 uvedl, že posouzení americké zpravodajské komunity, že Rusko zasáhlo do prezidentských voleb v roce 2016, bylo falešné.