Boris Vadimovich Sokolov

historik a ruský literární vědec (má titul kandidáta vědy v historii a habilitaci doktora vědy ve filologii). V roce 1979 absolvoval katedru geografie Moskevské státní univerzity, obor ekonomická geografie.

Carroll Quigley

Americký historik a teoretik vývoje civilizací. Je známý pro jeho výuku jako profesor na Georgetown univerzitě, pro jeho akademické publikace, a pro jeho výzkum na Společenství kulatého stolu.

Ellen Herman

historik moderních Spojených států se zvláštními zájmy v humanistických vědách, sociálním inženýrství a terapeutické kultuře.

Françoise Thom

Francouzská historička a sovětoložka, přednášející v soudobých dějinách na pařížské univerzitě Sorbonne a autorka několika knih. V dubnu 2005 se provdala za historika Guiorgui Mamoulia.

Pierre Rigoulot

Francouzský esejista, historik a politolog. Specializuje se na dějiny komunistického hnutí a zejména na komunistické režimy, je redaktorem čtvrtletního časopisu History & Liberty a ředitelem Institutu sociálních dějin, věnovaného dějinám komunismu, socialismu a socialismu. odborářství. Spolupracoval také na kolektivním díle Černá kniha komunismu.