A Short History of Progress

literatura faktu a přednáškový cyklus Ronalda Wrighta o společenském kolapsu. Přednášky byly předneseny jako série pěti projevů, z nichž každý se konal v různých městech po celé Kanadě v rámci přednášek Massey z roku 2004, které byly vysílány v programu CBC Radio Ideas.

Bowling for Columbine

Americký dokumentární film který napsal, produkoval, režíroval a vyprávěl Michael Moore. Film zkoumá, co Moore navrhuje, jaké jsou primární příčiny masakru na Columbine High School v roce 1999 a dalších aktů násilí ze zbraní. Zaměřuje se na pozadí a prostředí, ve kterém došlo k masakru, a na některé běžné veřejné názory a předpoklady o souvisejících otázkách. Film také zkoumá povahu násilí ve Spojených státech.

Gunsmoke

Americká rozhlasová a televizní západní drama vytvořená režisérem Normanem Macdonnellem a spisovatelem Johnem Mestonem. Příběhy se odehrávají v Dodge City, v Kansasu, během osídlení amerického Západu. Centrální postavou je právník Marshal Matt Dillon, který hraje William Conrad v rádiu a James Arness v televizi

Hromadske

digitální vysílací stanice na Ukrajině, která zahájila provoz 22. listopadu 2013. Projekt oznámilo v červnu 2013 15 novinářů. Je registrována jako nevládní organizace.

Perry Mason

Americké soudní drama původně vysílaná na televizním kanálu CBS od 21. září 1957 do 22. května 1966. Titulní postava, kterou Raymond Burr představil, je fiktivní obžalovaný obhájce z Los Angeles, který se původně objevil v detektivní fikci s Erlem Stanleym Gardnerem. Mnoho epizod vychází z příběhů napsaných Gardnerem.

Ted Turner

americký multimilardář, podnikatel v oblasti médií a filantrop. Založil mimo jiné televizi CNN, první kanál vysílající 24 hodin denně zprávy, a kabelovou televizi WTBS, která byla průkopnicí ve vysílání programu různých televizních stanic. Jako filantrop je znám darem jedné miliardy dolarů Organizaci spojených národů, díky němuž vznikla nadace United Nations Foundation. Věnoval se také problémům odzbrojení a ochrany životního prostředí.

WikiLeaks

nezisková mediální společnost, která zveřejňuje významné utajované vládní a korporátní dokumenty, při čemž využívá internet k zachování anonymity a nevystopovatelnosti svých zdrojů.

Zeitgeist: Dodatek

americký dokumentární film z roku 2008 z produkce Petera Josepha, který navazuje na jeho předchozí úspěšný dokument Zeitgeist: The Movie. Snímek se věnuje americkému FEDu (Federálnímu rezervnímu systému), CIA, velkým americkým korporacím, jiným finančním a vládním institucím, dále i náboženstvím; vyvozuje, že jsou v podstatě všechny zkorumpované, škodlivé lidstvu a je potřeba se jich zbavit a nahradit něčím jiným. Ve filmu je navrhován „Projekt Venus