literatura faktu a přednáškový cyklus Ronalda WrightaKanadský autor, který napsal knihy o cestování, historii a beletrii. Jeho literatura faktu zahrnuje bestseller Ukradené kontinenty, vítěze ceny Gordona Montadora a vybraný jako kniha roku The Independent a Sunday Times. Jeho první román Vědecká romantika získal v roce 1997 Cenu Davida Highama za beletrii a byl zvolen knihou roku Globe and Mail, Sunday Times a New York Times. More o společenském kolapsu. Přednášky byly předneseny jako série pěti projevů, z nichž každý se konal v různých městech po celé Kanadě v rámci přednášek Massey z roku 2004, které byly vysílány v programu CBC Radio Ideas.
Archiv
Animal Planet
americký televizní kanál, který začal vysílat 1. října 1996. Je distributovaný známou společností Discovery Communications. Stanice vysílá dokumenty většinou vlastní produkce a to o divokých zvířatech, domácích mazlíčcích, veterinářích apod. V roce 1996 kanál vznikl ve společnosti s BBC a Discovery Communications. Od této doby již také změnil své logo, v roce 2009.
Bowling for Columbine
Americký dokumentární film který napsal, produkoval, režíroval a vyprávěl Michael Mooreúspěšný americký filmový a televizní režisér, scenárista, producent a spisovatel. Ve svých filmových esejích se zabývá problémy moderní společnosti. Jeho tvorba je zaměřená proti současné podobě amerického zdravotního systému, ozbrojenému násilí, destruktivním zásahům člověka a průmyslových korporací do přírody a v poslední době ve velké míře proti bývalému americkému prezidentovi Georgi W. Bushovi a jeho administrativě. More. Film zkoumá, co Moore navrhuje, jaké jsou primární příčiny masakru na Columbine High School v roce 1999 a dalších aktů násilí ze zbraní. Zaměřuje se na pozadí a prostředí, ve kterém došlo k masakru, a na některé běžné veřejné názory a předpoklady o souvisejících otázkách. Film také zkoumá povahu násilí ve Spojených státech.
Fahrenheit 9/11
dokumentární film amerického filmaře Michaela Moorea z roku 2004, který se kriticky dívá na prezidentství George W. Bushe, válku v Iráku a jejich odraz v médiích.
Gunsmoke
Americká rozhlasová a televizní západní drama vytvořená režisérem Normanem Macdonnellem a spisovatelem Johnem Mestonem. Příběhy se odehrávají v Dodge City, v Kansasu, během osídlení amerického Západu. Centrální postavou je právník Marshal Matt Dillon, který hraje William Conrad v rádiu a James Arness v televizi
Hromadske
digitální vysílací stanice na Ukrajině, která zahájila provoz 22. listopadu 2013. Projekt oznámilo v červnu 2013 15 novinářů. Je registrována jako nevládní organizace.
Perry Mason
Americké soudní drama původně vysílaná na televizním kanálu CBS od 21. září 1957 do 22. května 1966. Titulní postava, kterou Raymond Burr představil, je fiktivní obžalovaný obhájce z Los Angeles, který se původně objevil v detektivní fikci s Erlem Stanleym Gardnerem. Mnoho epizod vychází z příběhů napsaných Gardnerem.
Ted Turner
americký multimilardář, podnikatel v oblasti médií a filantrop. Založil mimo jiné televizi CNN, první kanál vysílající 24 hodin denně zprávy, a kabelovou televizi WTBS, která byla průkopnicí ve vysílání programu různých televizních stanic. Jako filantrop je znám darem jedné miliardy dolarů Organizaci spojených národů, díky němuž vznikla nadace United Nations Foundation. Věnoval se také problémům odzbrojení a ochrany životního prostředí.
WikiLeaks
nezisková mediální společnost, která zveřejňuje významné utajované vládní a korporátní dokumenty, při čemž využívá internet k zachování anonymity a nevystopovatelnosti svých zdrojů.
Zeitgeist: Dodatek
americký dokumentární film z roku 2008 z produkce Petera Josepha, který navazuje na jeho předchozí úspěšný dokument Zeitgeist: The Movie. Snímek se věnuje americkému FEDucentrální bankovní systém Spojených států amerických. FED je neziskovu společností, která není nikým formálně vlastněna (spíše se jedná o nezávislou státní instituci). Akcie nejsou jako akcie soukromých společností, akcie FED vlastní 12 neziskových Regionálních federálních rezervních bank, které založila vláda USA. Stát má k FED přímý přístup skrze volbu vedení společnosti jednou za 14 let, tím je zachována politická nezávislost More (Federálnímu rezervnímu systému), CIA, velkým americkým korporacím, jiným finančním a vládním institucím, dále i náboženstvím; vyvozuje, že jsou v podstatě všechny zkorumpované, škodlivé lidstvu a je potřeba se jich zbavit a nahradit něčím jiným. Ve filmu je navrhován „Projekt Venus„