Boris Malagurski

Srbsko-kanadský filmový režisér, producent, spisovatel, politický komentátor, televizní hostitel a aktivista, známý pro svůj film The Weight of Chains

Brian Haw

Anglický demonstrant a mírový bojovník, který žil téměř deset let v mírovém táboře na náměstí londýnského parlamentu od roku 2001, v protestu proti britské a americké zahraniční politice.

Cindy Sheehan

Americký protiválečný aktivista, jehož syn, americká armáda specialistka Casey Sheehanová, byl během války v Iráku zabit nepřítelem. V srpnu 2005 přilákala pozornost národních a mezinárodních médií na rozšířený protiválečný protest v provizorním táboře mimo ranč Texaského raněného prezidenta Georgea W. Bushe – stánku, který získal jak vášnivou podporu, tak i kritiku. Sheehan neuspěl v roce 2008.

Dmitro Dontsov

ukrajinský nacionalistický spisovatel, redaktor, novinář a politický myslitel, jehož radikální myšlenky měly velký vliv na Organizaci ukrajinských nacionalistů. Je považován za zakladatele „teorie integrálního nacionalismu“

Ilan Pappe

vyhoštěný izraelský historik a socialistický aktivista. Je profesorem na Vysoké škole sociálních věd a mezinárodních studií na univerzitě v Exeteru ve Spojeném království, ředitel univerzitního Evropského střediska pro palestinské studium a spoluřešitel Exeter centra pro etnopolitické studie.

Jim Hansen

Americký pomocný profesor, který řídí Program o klimatu, povědomí a řešení na Institutu Země na Kolumbijské univerzitě. Je známý pro jeho výzkum v klimatologii, jeho kongresové výpovědi v roce 1988 o klimatických změnách, které pomohly zvýšit povědomí o globálním oteplování a jeho obhajobu opatření, aby se zabránilo nebezpečné změně klimatu.  V posledních letech se stal klimatickým aktivistou usilující o zmírnění dopadů změny klimatu, jenž několikrát vedl k jeho zatčení.

Joanne Herring

Americká podnikatelka, politický aktivista, filantrop, diplomat a bývalý televizní . Pochází z Houstonu, Texas, je známá pro ovlivňování politiky prostřednictvím její dlouhé asociace a politického vztahu s prezidentem Pákistánu Zia-ul-Haq (1977-88). Sleď také sloužil jako čestný konzul na generálním konzulátu Pákistánu se sídlem v Houstonu; je také příjemcem medaile Jinnah, jedné z nejvyšších vyznamenání Pákistánu

Kevin Bankston

Americký aktivista a právník, který se specializoval na oblasti svobody slova a práva na ochranu soukromí. V současné době je ředitelem Institutu otevřených technologií (OTI) ve společnosti New America Foundation ve Washingtonu, D.C.

Lyndon LaRouche

Americký politický aktivista a zakladatel hnutí LaRouche. Psal o ekonomických, vědeckých a politických tématech, stejně jako o historii, filozofii a psychoanalýze. LaRouche byl prezidentským kandidátem v každé volbě od roku 1976 do roku 2004, jednou pro svou vlastní americkou labouristickou stranu a sedmkrát za nominaci na Demokratickou stranu.

Maude Barlow

Kanadská autorka a aktivistka. Je národním předsedkyní Rady Kanaďanů, organizace pro obhajování občanů s členy a kapitoly v celé Kanadě. Je také spoluzakladatelka projektu Blue Planet, který pracuje v mezinárodním měřítku pro lidské právo na vodu. Předsedá představenstvu organizace Food & Water Watch ve Washingtonu, je zakládajícím členem Mezinárodního fóra pro globalizaci založeného v San Francisku a radou se Světovou budoucí radou v Hamburku. V letech 2008/2009 sloužila jako vrchní poradce pro vodu 63. prezidentovi Valného shromáždění Organizace spojených národů a byla lídrem v kampani za to, aby OSN uznala vodu za lidské právo. Je autorkou a spoluautorkou 16 knih.

Mikola Лебідь

známý také jako Maksym Ruban, Marko nebo Jevhen Skyrba, byl ukrajinský politický aktivista, ukrajinský nacionalista a partyzán. Patřil mezi osoby souzené, odsouzené a uvězněné za vraždu polského ministra vnitra Bronislawa Pierackého v roce 1934.

Ray McGovern

veterán CIA důstojník, který se stal politickým aktivistou. Byl analytikem CIA od roku 1963 do roku 1990 a v osmdesátých letech předsedal National Intelligence Estimates a připravil prezidentovu Daily Brief. Získal medaili o zpravodajských pověřeních při jeho odchodu do důchodu a vrátil jej v roce 2006, aby protestoval proti účasti CIA v mučení.

Rob Hopkins

aktivista a spisovatel v oblasti životního prostředí, se sídlem v Totnes, Anglie. Je známý jako zakladatel a představitel hnutí Transition, který inicioval v roce 2005. Hopkins napsal čtyři knihy o environmentalismu a aktivismu.

Serhiy Nigoyan

Arménsko-ukrajinský aktivista Euromaidanu, který byl zastřelen a brzy zemřel z výstřelů během výtržností v Hruševského ulici v roce 2014, kde působil jako bezpečnost. Byl prvním protestujícím zabitým při střelbě během nepokojů.

Steve Biko

jihoafrický aktivista, který vedl kampaň proti apartheidu, za rasovou rovnost v Jihoafrické republice.

Steve Biko

jihoafrický aktivista, který vedl kampaň proti apartheidu, za rasovou rovnost v Jihoafrické republice.

Tetiana Chornovol

Ukrajinský novinář a občanský aktivista a jeden z vůdců protestní kampaně Euromaidan. Je známá pro vyšetřovací zprávy o korupci na Ukrajině, stejně jako pro její dobrodružné přímé akce.  V roce 2014 byla zvolena do Nejvyšší rady.

Tom Hayden

Americký sociální a politický aktivista, autor a politik, který byl ředitelem Střediska míru a spravedlnosti v Los Angeles, Kalifornie. Známý pro svou hlavní roli protiválečného, civilního práva a radikálního intelektuálního aktivistu alternativní kultury, Hayden byl na nějaký čas manželkou herečky Jane Fonda a byl otcem herce Troy Garity.

Victor Yannacone

kontroverzní, průkopnický právní zástupce v oblasti životního prostředí, který hrál hlavní roli v úspěšných kampaních, které zakazují DDT ve Spojených státech a představují účinek Agent Orange na veterány Vietnamské války.

Yes Men

dvojice aktivistů vystupujících pod jmény Andy Bichlbaum (vlastním jménem Jacque Servin) a Mike Bonanno (Igor Vamos). Jejich snahou je upozornit na problémy společnosti. Jedna z jejich častých činností je to, co nazývají „náprava totožnosti“ (identity correction), kdy se vydávají za osobu či společnost.

Yurii Scherbak

Ukrajinský spisovatel, scenárista, publicista, epidemiolog, politik, diplomat a ekologický aktivista. Doktor lékařství (1983), Laureát literární ceny Y. Yanovského (1984) a O. Dovzhenko State Award (1984).

Микола Лебідь

Ukrajinský politický aktivista, ukrajinský nacionalista a partyzán bojovník. Byl jedním z těch, kteří byli odsouzeni, odsouzeni a uvězněni za vraždu polského ministra vnitra Bronislawa Pierackiho v roce 1934. Soud jej odsoudil k smrti, ale stát přerušil trest doživotního vězení. Utekl, když Němci napadli Polsko v roce 1939.  Jako vůdce OUN-B je zodpovědný za genocidu Poláků ve Volyni a východní Galicii.