Capitol Hill

metonym pro Kongres Spojených států, je největší historická rezidenční čtvrť ve Washingtonu, D.C., která se rozprostírá východně před Capitol Spojených států podél širokých ulic. Jedná se o jednu z nejstarších obytných čtvrtí ve Washingtonu, D.C. a zhruba 35 000 lidí v okruhu 2 km2, je také jedním z nejhustěji osídlených

Guantanamo Bay

vojenská základna rozprostírající se na 120 km² země a vody zátoce Guantánamo na Kubě. Oblast byla v roce 1903 pronajata USA, jako uhelná a námořní základna za poplatek 2000 zlatých (4085 USD). Jde tak o nejstarší základnu amerického námořnictva v zahraničí. V roce 2002 bylo na námořní základně zřízeno vojenské vězení pro „ilegální bojovníky“ zajaté v IrákuAfghánistánua na dalších místech v rámci války proti terorismu.

Helmand

jedné z 34 provincií Afghánistánu, na jihu země. Jedná se o největší provincii podle oblasti, pokrývající plochu 58 584 km2. Provincie má 13 okresů, které zahrnují přes 1000 vesnic a zhruba 879 500 usazených osob.  Lashkar Gah je hlavní město provincie.

Jekyll Island

nacházející se mimo pobřeží státu Georgie ve státě Glynn. Je to jeden z mořských ostrovů a jeden z ostrůvků ostrovů Golden Isles v Georgii. Ostrov je vlastněn státem a řízen samosprávným samosprávným orgánem.

Madison Avenue

severo-jižní avenue na Manhattanu v New Yorku. Vede z Madison Square (na 23. ulici) na Madison Avenue Bridge na 138. ulici. Prochází MidtownemUpper East Side a Harlemem. Je pojmenována po Madison Square, které je pojmenováno po 4. prezidentovi Spojených státůJamesi Madisonovi. Od roku 1920 bylo jméno ulice synonymem pro americký reklamní průmysl.

náměstí Cairo’s Tahrir

jedno z hlavních náměstí egyptské Káhiry. Do egyptské revoluce v roce 1952, kdy se v Egyptě změnilo státní zřízení z konstituční monarchie na republiku, se jmenovalo náměstí Ismaíla po Ismaílu Pašovi, egyptském chedivovi v letech 1863-1879. Nejbližší stanice káhirského metra je Sádát a v blízkosti se nalézají některé z významných káhirských institucí, například Egyptské muzeum v Káhiře. Náměstí bylo jedním z hlavních míst, kde se v roce 2011 odehrávaly demonstrace.

Wall Street

Když se o společnosti řekne, že je „z Wall Streetu“, nemusí to nutně znamenat, že tam sídlí. Spíše to znamená, že provozuje finanční služby. Přitom může mít sídlo kdekoliv na světě. V dnešní době je velké množství zaměstnanců na Wall Street odborníků na zákon nebo finance, pracující pro střední nebo velké firmy. Mnoho podniků v okolí tvoří místní firmy, které uspokojují jejich potřeby.