Ahmed Zaki Jamani

Saúdskoarabský politik, který byl ministr ropy a minerálních zdrojů od roku 1962 do roku 1986 a ministr v Organizaci zemí vyvážejících ropu (OPEC) na 25 let.

Andreas Von Bülow

bývalý německý politik (SPD) a autor několika politických knih. Od 1976 do 1980 byl parlamentním státním tajemníkem u spolkového ministra obrany, předtím, než byl v kabinetu Helmut Schmidt až do roku 1982 spolkového ministra pro výzkum a technologii. Ve svých pozdějších publikacích, zejména o teroristických útocích 11. září 2001, rozšiřoval konspirační teorie.

Babrak Karmal

Afghánský politik, který byl v roce 1979 instalován jako prezident Afghánistánu SSSR. Karmal se narodil v Kamari a vzdělával se na univerzitě v Kábulu. Když vznikla Lidová demokratická strana Afghánistánu (PDPA), stal se Karmal jedním z vedoucích členů, který Marx Akbar Khyber představil marxismu během jeho uvěznění za aktivity považované vládou za příliš radikální.

Barrack Obama

americký politik, v letech 2009–2017 prezident Spojených států amerických a zároveň první Afroameričan v tomto úřadu. Roku 1992 vstoupil do Demokratické strany, za kterou zasedal v senátech státu Illinois a později v americkém Kongresu. V roce 2009 se stal nositelem Nobelovy ceny míru a časopis Time jej v letech 2008 a 2012 vyhlásil Osobností roku. V listopadu 2012 podruhé vyhrál prezidentské volby a obhájil tím svůj úřad na další čtyři roky.

Boris Tadič

Srbský politik, který v letech 2004 až 2012 působil jako prezident Srbska.

Brad Sherman

Americký politik sloužící jako demokratický člen sněmovny reprezentantů Spojených států od roku 1997. V současné době zastupuje 30. kongresovou čtvrť Kalifornie v údolí San Fernando v Los Angeles County. Předtím zastupoval 24. a 27. kongresový stát státu, který se nachází v okrese Los Angeles.

Carlos Castillo Armas

Guatemalský vojenský důstojník a politik. Po převzetí moci při státním převratu sloužil jako prezident Guatemaly od roku 1954 do roku 1957.

Carter Glass

vydavatel novin a demokratický politik z Lynchburgu, Virginie. zastupoval Virginii v obou kongresových státech a sloužil jako ministr financí Spojených států pod prezidentem Woodrowem Wilsonem. Hrál důležitou roli při vytváření amerického finančního regulačního systému, který pomáhá založit Federální rezervní systém a Federální pojišťovnu pojištění vkladů.

Charles August Lindbergh

Kongresman Spojených států z 6. Kongresové čtvrti Minnesoty v letech 1907 až 1917. Byl proti americkému vstupu do první světové války, stejně jako 1913 Federálního rezervního zákona. Je známý jako otec slavného letce Charlese Lindbergha.

Charles Clarke

Britský labouristický politik, který byl členem parlamentu  pro Norwich South od roku 1997 do roku 2010, a od prosince 2004 do května 2006 působil jako ministr vnitra.

Chris Dodd

Americký lobbyista, právník a politik Demokratické strany, který sloužil jako senátor Spojených států z Connecticutu na období třiceti let od roku 1981 do roku 2011.

Chuck Hagel

Americký politik, který sloužil jako senátor Spojených států z Nebrasky od roku 1997 do roku 2009 a jako 24. ministr obrany Spojených států od roku 2013 do roku 2015 v Obamově administrativě.

Daniel Tarullo

bývalý člen Rady guvernérů Federálního rezervního výboru Spojených států amerických od 28. ledna 2009, v němž působil jako předseda Rady pro zkoušení spolkových finančních institucí (FFIEC)

David Ben Gurion

první izraelský premiér; tuto funkci zastával s přestávkou po třináct let. Ben Gurionovo nadšení sionismem vyvrcholilo v roli, kterou sehrál při založení Izraele. Poté, co jej vedl k vítězství během války za nezávislost, pomáhal založit státní instituce a dohlížel nad absorpcí statisíců Židů z celého světa. Někdejší sionistický vůdce zastával čelné státní funkce a po odchodu z politického života v roce 1970 se přesunul do kibucu Sde Boker, kde žil až do své smrti. Posmrtně byl Ben Gurion časopisem Time zařazen mezi 100 nejvýznamnějších lidí století

Dixy Ray

Americký vědec a politik, který sloužil jako 17. guvernér amerického státu Washington. Různě popsaná jako idiosynkrativní a „směšně chytrá“, byla první vládní ženou a guvernérem během erupce Mount St. Helens v roce 1980. Byla zastáncem atomové energie.

Dmytro Jaroš

ukrajinský politik a poradce náčelníka generálního štábu. Do listopadu 2015 byl Jaroš předsedou nacionalistického politického sdružení Pravý sektor, který hrál důležitou roli při ukrajinské revoluci v roce 2014. V parlamentních volbách 26. října 2014 byl zvolen v jednomandátovém obvodě v Dněpropetrovské oblasti se ziskem 29,76 % hlasu. Aktivně se účastnil bojů proti proruským separatistům na východní Ukrajině a byl v lednu 2015 raněn granátem během druhé bitvy o Doněcké letiště.

Douglas J. Feith

byl od července 2001 do srpna 2005 tajemníkem Obrany pro politiku pro amerického prezidenta George W. Bushe. Mezi jeho oficiální zodpovědnosti patřila formulace politiky vedení obrany a ozbrojených sil, vztahy ministerstva obrany Spojených států (DoD) se zahraničními země a role DoD v mediatécké politice USA.

Duncan D. Hunter

Americký politik a člen republikánské strany. Stal se prvním válečným veteránem z Iráku nebo Afghánistánu, který sloužil v Kongresu USA. Od roku 2014 byl jedním ze 17 veteránů irácké války, kteří působili v Sněmovně reprezentantů USA.

Eric Holder

americký politik, který zastával post ministra spravedlnosti ve vládě prezidenta Baracka Obamy, mezi 2009-2015. Byl to vůbec první Afroameričan v této pozici. V minulosti působil jako soudce Nejvyššího soudu pro Washington, D.C., federální žalobce a náměstek ministra spravedlnosti. Při prezidentských volbách v roce 2008 působil jako právní poradce demokratického kandidáta Baracka Obamy. Byl rovněž jedním ze tří členů komise, která vybrala tehdejšího senátora Joe Bidena, jako kandidáta na viceprezidenta.

Fidel Castro

kubánský prezident a premiér, revolucionář a první tajemník Komunistické strany Kuby. Vládl od roku 1959, kdy byl pod jeho vedením svržen generál Fulgencio Batista, až do roku 2006, kdy těžce onemocněl a jeho funkce kromě vedení strany převzal jeho bratr Raúl Castro. V únoru 2008 rezignoval na pozici prezidenta a v dubnu 2011 se vzdal i funkce prvního tajemníka strany.

Frederick Douglass

americký sociální reformátor, řečník, spisovatel a politik. Poté, co uprchl z otroctví, se stal jednou z vůdčích osobností amerického abolicionistického hnutí. Proslavil se především svým řečnickým uměním a svými spisy, ve kterých ostře kritizoval otroctví. Stal se živoucím důkazem toho, že otrokáři byli na omylu, když tvrdili, že otroci nejsou natolik inteligentní, aby se mohli stát nezávislými americkými občany. Mnozí nemohli uvěřit tomu, že tak velkolepý řečník byl dříve otrokem.

George Brown, Baron George-Brown

Britský labouristický politik, který sloužil jako zástupce předsedy labouristické strany od roku 1960 do roku 1970, a také na několika postách kabinetu, včetně ministra zahraničí během labouristické vlády šedesátých let. Byl vedoucím pravicového odborového svazu labouristické strany a účinným volebním aktivistou.

Gerald G. McGeer

byl advokátem, populistickým politikem a obhájcem reformy měnové politiky v kanadské provincii Britská Kolumbie. Pracoval jako 22. starosta Vancouveru, poslanec Legislativního shromáždění v BC, poslanec parlamentu pro liberální stranu Kanady a kanadský senát.

Gul Agha Sherzaj

politik v Afghánistánu. Je bývalým guvernérem provincie Nangarhar ve východním Afghánistánu. Předtím působil jako guvernér provincie Kandahár, počátkem 90. let a od roku 2001 do roku 2003. Od října 2013 Sherzai odstoupil z funkce guvernéra a formálně se hlásil jako kandidát na prezidentské volby v Afghánistánu v roce 2014.

Harry Reid

americký politik v důchodu, který sloužil jako senátor Spojených států z Nevady od roku 1987 do roku 2017. Posloužil jako vůdce demokratických senátů v letech 2005 až 2017 a jako vůdce většinového senátu od roku 2007 do roku 2015.

Henry Kissinger

americký diplomat, historik, mediální komentátor, politik a politolog německého a židovského původu. Působil jako poradce pro národní bezpečnost a později jako ministr zahraničních věcí v administrativě prezidentů Richarda Nixona a Geralda Forda.

Henry Paulson

Americký bankéř, který následně sloužil jako 74. tajemník ministerstva financí. Před svým působením na Ministerstvu financí byl Paulson předsedou a výkonným ředitelem společnosti Goldman Sachs. Je nyní členem Harrisovy školy veřejné politiky a předsedy Institutu Paulson na univerzitě v Chicagu, který v roce 2011 založil za účelem podpory udržitelného hospodářského růstu a čistšího prostředí na celém světě, Spojenými státy a Čínou

Horace Mann

Americký vzdělávací reformátor a politik věnující se podpoře veřejného vzdělávání. Sloužil v Massachusetts ve státním zákonodárství (1827-1837). V 1848, po veřejné službě jako tajemník státu Massachusetts státní vzdělání, Mann byl zvolen do domu zástupců Spojených států

James Madison

americký politik, politický filosof a čtvrtý prezident Spojených států amerických. Je jedním z hlavních autorů americké Deklarace nezávislosti (1776). V roce 1788 napsal více než třetinu Listů Federalistů obhajující ratifikaci Ústavy. Sloužil v Kongresu, vypracoval mnoho základních zákonů a prvních deset dodatků Ústavy. Nejzákladnější přesvědčení Madisona jako politického teoretika bylo, že nová republika potřebuje zabránit zvyšování vlivu různých zájmových skupin.

Jim Inhofe

senior senátor Spojených států z Oklahomy a člen republikánské strany známý tím, že popírá globální oteplování. Podporuje ústavní novelu, která zakazuje manželství stejného pohlaví, a navrhl pozměňovací návrh, aby se angličtina stala národním jazykem Spojených států.

Joanne Herring

Americká podnikatelka, politický aktivista, filantrop, diplomat a bývalý televizní . Pochází z Houstonu, Texas, je známá pro ovlivňování politiky prostřednictvím její dlouhé asociace a politického vztahu s prezidentem Pákistánu Zia-ul-Haq (1977-88). Sleď také sloužil jako čestný konzul na generálním konzulátu Pákistánu se sídlem v Houstonu; je také příjemcem medaile Jinnah, jedné z nejvyšších vyznamenání Pákistánu

Joe Lieberman

Americký politik a právník, který byl senátorem Spojených států z Connecticutu v letech 1989 až 2013. Bývalým členem Demokratické strany byl kandidátem strany na viceprezidenta ve volbách v roce 2000. V současné době je nezávislý.

John Boehner

Americký politik, který sloužil jako 53. předseda senátu zástupců Spojených států od roku 2011 do roku 2015. Členem republikánské strany byl Boehner zástupcem USA z 8. okresního kongresu v Ohiu, který sloužil od roku 1991 do roku 2015. Okres zahrnoval několik venkovských a příměstských oblastí poblíž Cincinnati a Daytonu.

John Warner

americký právník a republikánský politik. Za vlády George W. Bushe kritizoval, že USA zavedením zvláštního statusu nezákonných bojovníků, na které se podle nich nevztahují Ženevské konvence, ohrožují do budoucna vlastní vojáky nebo příslušníky tajných služeb, pokud padnou do rukou nepřítele. Podíl na tom měly jeho vlastní zkušenosti veterána. Spolu s Johnem McCainem a Lindsey Grahamem vyjednal kompromisní znění souvisejícího zákona o vyšetřování bojovníků zajatých ve válce proti terorismu, aby byly dodržovány klíčové zásady spravedlivého procesu a zákon nemohl být vnímán jako popírání Ženevských konvencí.[6] Prosazoval také stahování amerických vojáků z Iráku a byl mj. předkladatelem rezoluce, která měla zabránit v roce 2007 poslání dalších 21 tisíc vojáků do Iráku

Jon Corzine

Americký finanční výkonný a bývalý politik. Demokrati, byl senátor Spojených států z New Jersey od roku 2001 do roku 2006 a byl 54. guvernérem New Jersey od roku 2006 do roku 2010. Pracoval také jako generální ředitel společnosti Goldman Sachs. během devadesátých let a byl generálním ředitelem společnosti MF Global z 2010 až 2011.

Julius Caesar

římský vojevůdce a politik a jeden z nejmocnějších mužů antické historie. Sehrál klíčovou roli v procesu zániku římské republiky a její transformace v monarchii. Z jeho jména pochází titul caesar a odvozené císař (rusky car, německy Kaiser, dánsky kejser, polsky cesarz aj.), kterým ale sám Caesar nebyl; prvním římským císařem se stal až jeho prasynovec a adoptivní syn Augustus

Keith Joseph

Sir Keith Joseph, druhý baronet, byl pro většinu svého politického života britským právníkem a politikem. Člen Konzervativní strany, sloužil v kabinetu pod čtyřmi premiéry: Harold Macmillan, sir Alec Douglas-Home, Edward HeathMargaret Thatcherová. Byl to klíčový vliv na vytvoření toho, co se stalo známým jako „Thatcherism“ a následným úpadkem jednostranného konzervatismu a poválečného konsenzu.

Kojo Botsio

Ghanský diplomat a politik. Studoval v Británii, kde se stal pokladníkem Západoafrického národního sekretariátu a jednatelem pro Západoafrickou studentskou unii. Jako první ministr školství a sociálních věcí z roku 1951 působil jako ministr zahraničních věcí dvakrát ve vládě Kwame Nkrumah a byl vedoucí osobou v vládnoucí Lidové straně úmluvy

Komla Agbeli Gbedemah

Ghanský politik a ministr financí v ghanské vládě Kwarne Nkrumaha v letech 1954 až 1961. Byl známý populárně jako „Afro Gbede“

Louis McLane

Americký právník a politik z Wilmingtonu, New Castle County, Delaware a Baltimore, Maryland. Byl veteránem války z roku 1812 a členem Federální strany a později Demokratické strany.

Louis Thomas McFadden

Republikánský člen Sněmovny reprezentantů z Pensylvánie ve Spojených státech, který sloužil od roku 1915 do roku 1935. Bankovní obchodník byl oponentem Federálního rezervního systému a byl hlavním sponzorem zákona McFadden z roku 1927, který omezil banky na pouze otevřené pobočkové banky uvnitř státu, ve kterém byla umístěna hlavní pobočka.

Lyndon LaRouche

Americký politický aktivista a zakladatel hnutí LaRouche. Psal o ekonomických, vědeckých a politických tématech, stejně jako o historii, filozofii a psychoanalýze. LaRouche byl prezidentským kandidátem v každé volbě od roku 1976 do roku 2004, jednou pro svou vlastní americkou labouristickou stranu a sedmkrát za nominaci na Demokratickou stranu.

Michael Meacher

Britský akademik a politik labouristické strany. Před vstupem do politiky byl přednášejícím v sociální správě na univerzitě v Essexu a na univerzitě v Yorku. Byl poslancem parlamentu od roku 1970 až do své smrti, pro Oldham West a Oldham West a Royton.

Mitch McConnell

Americký politik, který od roku 1985 působil jako senior senátor Spojených států z Kentucky. Členem republikánské strany je od 3. ledna 2015 dodnes poslancem většinového senátu. Předtím působil jako vedoucí menšiny od roku 2007 do roku 2015. On je druhý Kentuckian, který vede jeho stranu v Senátu.

Mustafa Nayyem

Ukrajinský novinář, poslanec a veřejná postava afghánského původu. Dříve byl reportérem pro noviny „Kommersant Ukraine“, televizní kanál a internetové noviny Ukrayinska Pravda. Také se účastní ukrajinských hnutí novinářů proti cenzuře, „Zastavte cenzuru!“ (Ukrajinské: Stop cззурі !, Stop tsenzuri!) A Hromadske.TV. V parlamentních volbách 26. října 2014 byl zvolen do ukrajinského parlamentu na seznamu bloku Petro Poroshenko. Je označován za reformistského poslance

Nancy Pelosi

Americká politička, která v současné době působí jako vůdce menšiny ve sněmovně reprezentantů Spojených států, zastupující 12. kongresovou čtvrť Kalifornie. Předtím působila jako 52. místopředsedkyně v letech 2007 až 2011, jako jediná žena, která tak učinila. Jako předsedkyně dosáhla nejvyšší pozice nějaké ženské politiky v americké historii.

Neel Kashkari

Americký bankéř a politik, který je prezidentem Federální rezervní banky Minneapolis. Jako dočasný náměstek ministra financí pro finanční stabilitu od října 2008 do května 2009 dohlížel na program TARP, který byl hlavní součástí reakce vlády USA na finanční krizi v letech 2007-2008.

Nelson W. Aldrich

prominentní americký politik a vůdce republikánské strany v senátu Spojených států, kde sloužil od roku 1881 do roku 1911. Do roku 1890 byl jedním z klíčových republikánů „velkých čtyř“, kteří velkou měrou ovládali hlavní rozhodnutí Senátu spolu s Orville H. Platt, William B. Allison a John Coit Spooner.

Nguyễn Cơ Thạch

Vietnamský revolucionář, diplomat a politik. Byl ministrem zahraničí Vietnamu od února 1980 do července 1991

Nikita Sergejevič Chruščov

sovětský politik a vůdce, který v letech 1953 až 1964 zastával funkci prvního tajemníka ústředního výboru Komunistické strany Sovětského svazu (ÚV KSSS) a v letech 1958 až 1964 post předsedy rady ministrů (premiéra) Sovětského svazu (SSSR). Jeho vláda přinesla částečnou destalinizaci SSSR, podporu počátků sovětského kosmického programu a řadu relativně liberálních reforem v oblasti domácí politiky. Svými spolupracovníky byl odstaven od moci v roce 1964, kdy jej jako prvního tajemníka ÚV KSSS nahradil Leonid Brežněv.

Oleh Lyashko

Ukrajinský politik a novinář, který je členem Nejvyšší rady a vůdcem Radikální strany. Byl zvolen poslancem Nejvyšší rady v parlamentních volbách pro Blok Julii Tymošenkovou (BYT) v roce 2006 a 2007 av parlamentních volbách v roce 2012 a v parlamentních volbách v roce 2014 pro Radikální stranu. Předtím byl novinářem. V roce 2014 ukrajinské prezidentské volby obdržel 8,32% hlasů

Oleh Tyahnybok

Ukrajinský politik, který je bývalým členem Nejvyšší rady a vůdcem nacionalistické krajně pravicové strany Svoboda. Dříve byl zvolen radou Rady Lvovské oblasti na druhém zasedání.

Peter Buell Porter

Americký právník, voják a politik, který sloužil jako ministr války Spojených států od roku 1828 do roku 1829.

Prescott Bush

Americký bankéř a politik. Poté, co pracoval jako výkonný investiční bankéř na Wall Street, zastupoval Connecticut v senátu Spojených států od roku 1952 do roku 1963. Je členem rodiny Bushových, je otcem prezidenta Georgea H. W. Bushe a dědečkem prezidenta George W. Bushe.

Radoslaw Sikorski

polský politik, novinář a od září 2014 do června 2015 maršálek Sejmu, kdy oznámil rezignaci na tento post v důsledku aféry se zveřejněnými tajnými nahrávkami ministrů a podnikatelů.[1] V letech 2007 až 2014 působil jako ministr zahraničních věcí v prvním i druhém Tuskově kabinetu.

Ray McGovern

veterán CIA důstojník, který se stal politickým aktivistou. Byl analytikem CIA od roku 1963 do roku 1990 a v osmdesátých letech předsedal National Intelligence Estimates a připravil prezidentovu Daily Brief. Získal medaili o zpravodajských pověřeních při jeho odchodu do důchodu a vrátil jej v roce 2006, aby protestoval proti účasti CIA v mučení.

Robert Latham Owen

jeden z prvních dvou amerických senátorů z Oklahomy. V letech 1907-1925 působil v Senátu.

Robert McNamara

americký voják, republikánský politik a byznysman. Po službě v armádě v letech 1937 až 1946 působil McNamara od roku 1946 jako manažer ve vedení automobilky Ford Motor Company. Postupně jako ředitel finančního plánování a analýzy a od listopadu 1960 jako prezident společnosti. V roce 1961 se stal 8. americkým ministrem obrany (Secretary of Defense) v administrativě prezidenta Kennedyho.

Robert Mugabe

zimbabwský politik, druhý prezident země úřadující v letech 1987 až 2017. Vystudoval ekonomii v Londýně. Do roku 1960, kdy se dostal do politiky, pracoval jako učitel. V letech 19641974 byl vězněn. Roku 1980 se po prvních všeobecných volbách stal prvním premiérem. V témže roce Velká Británie uznala nezávislost svého bývalého koloniálního území pod názvem Zimbabwe (dříve bylo označováno jako „Jižní Rhodesie“). 31. prosince 1987 byl Mugabe zvolen prezidentem. Postupně si získával stále více moci a jeho vláda se pomalu stávala diktaturou. Kvůli jeho programu na vyvlastnění majetku bělošských velkofarmářů se země dostala do vleklé hospodářské krize. V zemi je nyní 85 % nezaměstnaných a sužuje ji rekordní hyperinflace – pro rok 2008 to bylo 231 000 000 %. Inflace v Zimbabwe je nejvyšší na světě

Salmon P. Chase

americký soudce, právník a politik. Byl jedním z prvních z města Cincinnati, který hájil práva uprchlých otroků a stal se vášnivým agitátorem proti otroctví. Roku 1860 se neúspěšně pokusil kandidovat na úřad prezidenta USA, o rok později se stal ministrem financí Abrahama Lincolna, později rezignoval. Od 15. prosince 1864 byl předsedou Nejvyššího soudu Spojených států amerických až do své smrti 7. května 1873. Předsedal impeachmentu prezidenta Andrew Johnsona.

Sam Nunn

Americký politik, který sloužil jako senátor Spojených států z Gruzie (1972–1997) jako člen Demokratické strany. Po odchodu z Kongresu Nunn spoluzaložil iniciativu Nuclear Threat Initiative (NTI), charitativní organizaci zabývající se prevencí katastrofických útoků s jadernými, biologickými a chemickými zbraněmi, v které byl spolupředsedou.

Serhiy Lyovochkin

Ukrajinský politik, poslanec ukrajinského parlamentu, zástupce vedoucího frakce opozičního bloku v Verhovenské radě.

Stepan Bandera

ukrajinský politik, jeden z vůdců ukrajinského národního hnutí na západní Ukrajině v letech 1941-1959 a předseda OUN a později i UPA (banderovci), která během a po skončení II. světové války bojovala za vytvoření Ukrajinského státu. Bandera je stále považován za kontroverzní osobnost, některými považován za národního hrdinu a jinými za válečného zločince.

Ted Kennedy

Americký politik, který sloužil jako senátor Spojených států z Massachusetts více než čtyřicet let od roku 1962 až do své smrti v roce 2009. Člen Demokratické strany byl druhým nejvyšším členem senátu, když zemřel a je čtvrtým nejdelším – nepřetržitě sloužícímu senátorovi v dějinách Spojených států, který tam sloužil téměř 47 let.

Theodoros Pangalos

Řecký politik a vedoucíh člen Panhellenického socialistického hnutí. Místopředseda vlády Řecka, zodpovědný za koordinaci Rady vlády pro zahraniční věci a obranu (KYSEA) a nový výbor pro hospodářskou a sociální politiku od roku 2009 do roku 2012

Tom Hayden

Americký sociální a politický aktivista, autor a politik, který byl ředitelem Střediska míru a spravedlnosti v Los Angeles, Kalifornie. Známý pro svou hlavní roli protiválečného, civilního práva a radikálního intelektuálního aktivistu alternativní kultury, Hayden byl na nějaký čas manželkou herečky Jane Fonda a byl otcem herce Troy Garity.

Tony Benn

Britský politik, spisovatel. Byl poslancem parlamentu po dobu 47 let mezi všeobecnými volbami v letech 1950 a 2001 a ministrem vlády v labouristických vládách Harolda Wilsona a Jamese Callaghana v šedesátých a sedmdesátých letech.

Veselin Vukotič

Černohorský ekonom, profesor, politik a spoluvlastník Univerzity Donja Gorica.

Viacheslav Chornovil

Ukrajinský politik. Prominentní ukrajinský disident v Sovětském svazu byl zatčen několikrát v šedesátých a sedmdesátých letech kvůli politickým názorům. Dlouholetým zastáncem ukrajinské nezávislosti byl jedním z nejvýznamnějších politických osobností konce 80. let a počátku devadesátých let, kteří vydláždili cestu současné Ukrajiny k její nezávislosti.

Viktor Janukovyč

bývalý ukrajinský politik, v letech 2002200420042005 a 20062007 premiér a v letech 20102014 prezident země. V prezidentských volbách v roce 2010 byl se ziskem 48,95 % hlasů zvolen prezidentem Ukrajiny, úřadu se ujal 25. února 2010Po vleklé ukrajinské krizi probíhající od listopadu 2013, která vedla až k pouliční válce v Kyjevě, byl dne 22. února 2014 v nepřítomnosti parlamentem fakticky sesazen. Od svého sesazení a následného útěku z Ukrajiny  – podle ruského prezidenta Vladimira Putina z důvodu ohrožení života, přičemž mu k opuštění země dopomohly ruské speciální složky – pobývá v exiluv Rusku. V současnosti žije v Rostově na Donu

Vitaliy Zaharchenko

Ukrajinský a ruský politik, který je hlavním konzultantem ruské státní společnosti Rostec. Předtím působil jako ukrajinský ministr vnitra  od 7. listopadu 2011 do doby, než byl ukrajinský parlament dne 21. února 2014 pozastaven plnit povinnosti. V této funkci byl vedoucím ukrajinské národní policejní služby Militsiya.

Vitaliy Zakharchenko

Ukrajinský a ruský politik, který je vedoucím poradcem ruské státní korporace Rostec. Předtím zastával funkci ukrajinského ministra vnitra, a to od 7. listopadu 2011 do 21. února 2014, kdy byl ukrajinským parlamentem suspendován z funkce krátce poté, co podepsal dekret povolující použití ostré munice proti demonstrantům. V této funkci stál v čele ukrajinské národní policejní služby Milice.

William Bennett

Americký konzervativní odborník, politik a politický teoretik, který v letech 1985 až 1988 působil jako ministr školství pod vedením prezidenta Ronalda Reagana.

William Findley

Irský narozený farmář a politik z Westmoreland County, Pennsylvania. Sloužil v obou státech zákonodárného sboru a zastupoval Pennsylvánie v Americkém domě od roku 1791 do roku 1799 a od roku 1803 do roku 1817. Do konce své kariéry byl nejdelším poslancem a byl první, čestný titul „Otec domu“.

William J. Duane

Irský americký politik a právník z Pennsylvánie. Duane sloužil krátkodobě jako ministr financí Spojených států v roce 1833. Jeho odmítnutí stáhnout federální vklady od druhé banky Spojených států vedlo k jeho propuštění prezidentem Andrewem Jacksonem.

William Perry

Americký matematik, inženýr, podnikatel a státní úředník, který byl ministrem obrany Spojených států od 3. února 1994 do 23. ledna 1997 za prezidenta Billa Clintona. Působí jako ředitel projektu preventivní obrany. Je odborníkem na zahraniční politiku USA, národní bezpečnost a kontrolu zbraní. V roce 2013 založil projekt Williama J. Perryho, neziskovou snahu vzdělávat veřejnost o současných nebezpečích jaderných zbraní.

Yurii Scherbak

Ukrajinský spisovatel, scenárista, publicista, epidemiolog, politik, diplomat a ekologický aktivista. Doktor lékařství (1983), Laureát literární ceny Y. Yanovského (1984) a O. Dovzhenko State Award (1984).

Микола Лебідь

Ukrajinský politický aktivista, ukrajinský nacionalista a partyzán bojovník. Byl jedním z těch, kteří byli odsouzeni, odsouzeni a uvězněni za vraždu polského ministra vnitra Bronislawa Pierackiho v roce 1934. Soud jej odsoudil k smrti, ale stát přerušil trest doživotního vězení. Utekl, když Němci napadli Polsko v roce 1939.  Jako vůdce OUN-B je zodpovědný za genocidu Poláků ve Volyni a východní Galicii.